ارتباط و تحلیل اطلاعات

یکی از توانایی های ما تحلیل سیستم ها و تولید نرم افزارهایی، منطبق بر روال ها و نیازهای شماست. با توجه به توسعه روز افزون فناوری اطلاعات در تمامی فعالیت های روزمره مردم، پیوستن به دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات بخش جدایی ناپذیر از یک فعالیت تجاری موفق است. مدیریت اطلاعات و اسناد، گردش اطلاعات، ارتباط با مشتریان و مصرف کنندگان، اطلاع رسانی، زمانبندی، گزارش گیری، نمودارهای آماری و... علاوه بر مدیریت بهتر فعالیت اقتصادی و مجموعه شما، به کاهش هزینه ها کمک خواهد کرد و با افزایش کیفیت ارائه خدمات، موجب رضایت مندی مشتری خواهد شد. ما در این راه همراه شما خواهیم بود و با تحلیل دقیق فعالیت های شما سامانه ای کارآمد و منطبق بر نیازهای شما طراحی و پیاده سازی و پشتیبانی خواهیم کرد.
تحلیل و طراحی دقیق و مبتنی بر بررسی نیازهای مشتری اولین گام و مهمترین گام در فرآیند تولید و توسعه نرم افزار می باشد. این تحلیل و طراحی باید بگونه ای انجام شود که نیازهایی که مشتری به علل مختلف از قبیل عدم آشنایی با سیستم های نرم افزاری با آنها برخورد نداشته است و تولید کننده نرم افزار به علت عدم آشنایی با فرآیند کاری مشتری شناختی نسبت به آن نداشته است، به راحتی، در طی زمانی کوتاه و با هزینه کم قابل تعبیه در سیستم باشد.
انتخاب بستر مناسب جهت تولید نرم افزار یکی دیگر از گامهای اساسی در تولید نرم افزار می باشد. انتخاب زبانهای برنامه نویسی مناسب و به روز، تکنیکهای پیشرفته ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات، نوع پایگاه داده ای مورد استفاده در تولید و ... همگی از عوامل تاثیر گذار در محصول تولید شده می باشد.
شرکت مهندسی صدرا افزار با استفاده از تکنولوژیهای روز دنیا جهت تولید نرم افزارهای کاربردی و مبتنی بر پایگاه داده و منطبق با اصول مهندسی نرم افزار ، آماده ارائه همکاری جهت تولید و توسعه نرم افزار در زمینه های مختلف می باشد.

تحلیل نیازمندی ها :
 اولین و مهمترین قسمت توسعه یک سیستم نرم افزار سفارشی، بررسی نیازمندی ها و درخواست مشتری می باشد. شرکت صدراافزار با برگزاری جلسات حضوری و غیر حضوری آماده ارائه مشاوره، پیشنهاد در زمینه تکنولوژی ، توضیح در مورد نحوه انجام و توسعه نرم افزار و ارائه مستندات این مرحله می باشد.

طراحی نرم افزار: 
طراحی جزء اصول توسعه نرم افزار می باشد مانند طراحی نقشه برای ساخت یک مجتمع ساختمانی، شرکت صدراافزار با تکیه بر دانش کارشناسان با تجربه و استفاده از نرم افزارهای روز این کار را به بهترین شکل انجام میدهد.

پیاده سازی نرم افزار : 
در این مرحله برنامه نویسی نرم افزار بر اساس معماری و تکنولوژی که در مراحل قبل مشخص شده انجام می شود. شرکت صدراافزار با توجه به نوع نرم افزار (تحت وب، تحت ویندوز، تحت اندروید و ...) زبان برنامه نویسی و پایگاه داده مناسب را پیشنهاد و پس از تصویب کار پیاده سازی را شروع می کند.

تست و آزمون نرم افزار:
 آزمایش و تست نیز یکی از مراحل مهم توسعه نرم افزار سفارشی می باشد. صحت و دقت فعالیت های آزمون نرم افزار به طور مستقیم در کیفیت نتایج پروژه ها مؤثر است. از این رو برنامه ریزی و اجرای صحیح آزمون نرم افزار می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت یا شکست پروژه‌های نرم افزاری ایفا نماید. صدرا افزار با بهره گیری از روش هایی مانند پیاده سازی نرم افزار مبتنی بر تست (Test Driven Development) و تست تمام قسمت های یک پروژه ، صحت کارکرد بخش های نرم فزار را به طور کامل بررسی می کند.

استقرار و گسترش نرم افزار : 
در این مرحله استقرار و تحویل سیستم در محیط کار انجام می شود و پس از آن تمرکز بر روی بازخورد کاربران در خصوص انجام تنظیمات، پیکربندی و نکات مربوط به قابلیت استفاده خواهد بود. در این مرحله شرکت صدراافزار با استفاده از بازخورد کاربران نقایص احتمالی را برطرف خواهد کرد.

پشتیبانی :
 نرم افزار ماهیتی پویا دارد که پس از استقرار یک پروژه نرم افزاری به اتمام نمی‌رسد. ارتقای نرم افزار و ارائۀ نسخه‌های جدید با قابلیت‌های بیشتر و یا نیازمندی‌های جدیدی که کاربران با آن مواجه می‌شوند، رفع خطاهای موجود در سیستم فعلی، آموزش مستمر کاربران سیستم و آموزش کاربران جدید از مهم‌ترین اهداف فاز پشتیبانی محسوب می‌شوند، که شرکت صدرا مانند یک همراه در تمامی این مراحل در کنار مشتری خواهد بود.